вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 8
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: Ремек дело на Барди, Македонија води со Гибралтар

ВИДЕО: Ремек дело на Барди, Македонија води со Гибралтар

Македонската фудбласка репрезентација целосно доминира на мечот против Гибралтар на националната арена „Филип Втори“. Од 27. минута Македонија води со 1-0 со голот на Енис Барди.

Фудбалерот на Леванте демонстрираше уште една мајсторија од својот репертоар постигнувајќи феноменален погодок од десната страна, откако претходно луцидно се ослободи и од својот чувар.

Коронавирус