четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 41
home Фудбал

ВИДЕО: Рајола испрати хеликоптер за Ибрахимовиќ и Донарума, на програмата важен состанок

ВИДЕО: Рајола испрати хеликоптер за Ибрахимовиќ и Донарума, на програмата важен состанок

Мино Рајола нема време за чекање, испрати приватен хеликоптер по Златан Ибрахимовиќ и Џиџи Донарума за состанокот кој се организира во Монте Карло.

Ибрахимовиќ треба да реши дали останува во Милан, Донарума сака да ја прдолжи верноста со „росонерите“.

Рајола е менаџер на двете ѕвезди на Милан, ќе се средуваат деталите, потоа за одлуките ке биде информиран и Милан.

Коронавирус