четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 173
home Фудбал

ВИДЕО: ПСЖ ги претстави дресовите во чест на 50-годишнината на клубот

ВИДЕО: ПСЖ ги претстави дресовите во чест на 50-годишнината на клубот

Францускиот фудбалски шампион, Пари Сен-Жермен, претстави нов комплет на опрема во кој екипата ќе настапува на домашен терен во сезоната 2020/21.

Црвената лента повторно се појави среде новиот дрес на клубот, кој за прв пат беше прикажан на униформата во 1973 година. Сетот е посветен на 50-годишнината на ПСЖ.

Клубот е основан на 12 август 1970 година.

Коронавирус