четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 122
home Фудбал

ВИДЕО: Повреден играч на ФК Шкупи во Тетово

ВИДЕО: Повреден играч на ФК Шкупи во Тетово

При пристигнувањето на стадионот во Тетово нападнати се клубот и играчите на ФК Шкупи.

Спортскиот директор на ФК Шкупи, Омер Буњаку за ТВ21 вели дека има повреден фудбалер.

На снимката која ја обезбеди ТВ21, се гледа како играч лежи на земја.

Инаку, претходно на пунктот Скопје-Тетово полицијата ја врати навивачката група на ФК Скопје, Шверцери.

Видеото можете да го погледните ТУКА

Коронавирус