четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 70
home Фудбал

ВИДЕО: Погледнете како изгледа внатрешноста на „Јохан Кројф“ арената

ВИДЕО: Погледнете како изгледа внатрешноста на „Јохан Кројф“ арената

„Јохан Кројф“ арената во Амстердам ќе биде домаќин на последниот меч на македонската репрезентација на ЕУРО, има капацитет од 55.500 седишта, половина од капацитетот ќе биде исполнет.

Ако надворешноста изгледа прекрасно, тогаш внатрешноста е уште поубава, посветена на фудбалските ѕвезди, пред сè Јохан Кројф.

Qatar 2022