недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 53
home Фудбал

ВИДЕО: „Петарда“ во мрежата на Академија Пандев

ВИДЕО: „Петарда“ во мрежата на Академија Пандев

Академија Пандев загуби од Црвена Звезда со убедливи 5-0, македонскиот прволигаш одигра солидно прво полувреме, но во вториот дел прими 4 гола.

Црвена Звезда со голот на Павков во финишот на првото полувреме поведе против тимот на Александар Васовски.

Во вториот дел, екипата од Белград со головите на Николиќ, Иваниќ и два на Фалчинели запишаа триумф со 5-0.

ЕУРО 2020

Македонија