вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 155
Во живо

Свечена конференција по повод 25 години ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров

home Фудбал

ВИДЕО: Павен Недвед беснееше по елиминацијата на Јувентус од Порто

ВИДЕО: Павен Недвед беснееше по елиминацијата на Јувентус од Порто

Заменик претседателот на Јувентус, Павел Недвед беше видно разочаран, но и нервозен по елимнацијата од Порто во осминафиналето во Лигата на шампионите.

Оваа видео снимка најдобро ја доловува менталната позиција во која се најде поранешниот репрезентативец на Чешка по 120 минути поминати со фрустрации во Торино.

Qatar 2022