среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Фудбал

ВИДЕО: Партизан ја понижи Црвена Звезда

ВИДЕО: Партизан ја понижи Црвена Звезда

Фудбалерите на Партизан го добија 161 белградско дерби против Црвена Звезда со 2:0.

Деветото коло во најсилната српска фудбалска лига мина во знакот на соочувањето на вечните ривали кои и оваа година се главни фаворити за титулата.

Сејду Сума постигна прекрасен гол од далечина во 83 минута а конечните 2:0 во судиското продолжение ги постави поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и ЦСКА Москва, Зоран Тошиќ.

Локални избори 2021