четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Пандев асистира, Елмас погодува, Македонија води против Словенија

ВИДЕО: Пандев асистира, Елмас погодува, Македонија води против Словенија

Горан Пандев му асистираше на Елиф Елмас во 50 минута за водство на Македонија против Словенија во натпреварот од 7 коло од евроквалификациите.

Ако во првото полувреме, судиите имаа простор за размислување и му го поништија голот на Елмас, тоа не можеа да го сторат во петатата минута во вториот дел.

Заслужено водство за Македонија, заслужена радост за Елмас кој го постигна својот трет гол во овој циклус квалификации.

Локални избори 2021