четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Падна првиот погодок на ЕП, Демирал го отвори турнирот со автогол!

ВИДЕО: Падна првиот погодок на ЕП, Демирал го отвори турнирот со автогол!

Репрезентацијата на Италија го постигна првиот погодок на 16-тото Европско првенство во фудбал, на пресметката против Турција.

Интересно, „аѕурите“ дојдоа до предност со автогол на Мерих Демирал. Акцијата беше дело на Доменико Берарди, кој проби од десно и уфрли на петерецот, а таму несреќно топката го погоди стоперот на Јуве и заврши во мрежата.

Несреќниот автогол на Демирал:

Турците беа во инфериорна положба, а домашната селекција сосема заслужено го постигна првиот гол на континенталниот собир.

Коронавирус