понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 146
home Фудбал

Видео: Озил нападнат со ножеви среде Лондон, Колашинац го бранеше со голи раце

Видео: Озил нападнат со ножеви среде Лондон, Колашинац го бранеше со голи раце

9Шокантни сцени доаѓаат од Лондон откако Месут Озил бил нападнат од две лица, кои извадиле ножеви и се обиделе да го ограбат германскиот интернационалец во дресот на Арсенал. Ограбувачите со скутери го следеле возилото на Озил, а штом Германецот застанал тие ги извадиле ножевите во обид да го ограбат.

За негова среќа, за совозач го ималтимскиот соиграч Сеад Колашинац, кој бил вистински херој спречувајќи ситуацијата да излезе од контрола. Босанскиот бек со голи раце тргнал да се пресметува со криминалците, кои побегнале пред него.

 

Коронавирус