петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 158
home Фудбал

ВИДЕО: Ова не се купува со пари: You’ll never walk alone

ВИДЕО: Ова не се купува со пари: You’ll never walk alone

Ливерпул и култниот Енфилд вечерва доживеаја еден од своите историски моменти во своето постоење.

„Црвените“ ја елиминираа Барселона по негативата од 0-3 од првиот меч иако играа без Фирмино, Салах и Кеита, а на полувреме се повреди Робертсон.

Големиот успех знаеја да го прослават со своите навивачи, Енфилд уште ечи од звуците на фудбалерите и навивачите.

 

Коронавирус