сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 92
home Фудбал

ВИДЕО: Ова е најубавиот гол на Европското првенство, постигнат од половина терен

ВИДЕО: Ова е најубавиот гол на Европското првенство, постигнат од половина терен

УЕФА го одбра најубавиот гол на ЕУРО, немаа дилеми во европската куќа на фудбалот, Патрик Шик од Чешка погоди од половина терен на натпреварот против Шкотска.

Шик во првото коло од Групата Д постигна гол кој долго ќе се прераскажува, тој шампионатот го заврши со пет погодоци, овој е најубав на првенството.

Локални избори 2021