среда, 31. мај 2023. Вести денес: 101
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Фудбал

ВИДЕО: Ова е химната за Светското првенство во Русија

ВИДЕО: Ова е химната за Светското првенство во Русија

Американскиот пеач, Џејсон Деруло ја објави песната „Колорс“, која официјално ќе биде химна на Светското првенство во фудбал.

Мундијалот ќе се одигра во јуни во Русија, а Деруло на јутјуб ја објави песната која ќе биде симбол на фудбалскиот шампионат и која ќе се пее на официјалното отварање.

Остана уште до јуни да го подготви спотот, кој ќе ја следи оваа песна.