вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 175
home Фудбал

ВИДЕО: Ова е единствената снимка на која Меси и Марадона играат заедно

ВИДЕО: Ова е единствената снимка на која Меси и Марадона играат заедно

Марадона и Меси никогаш не играче заедно на голем терен, но само еднаш беа во ист тим на тенис со нога.

Ова е единствениот натпревар на кој двајцата Аргентинци играа еден до друг, егзебициски натпревар а видеото за прв пат е објавено по смртта на Марадона кој денеска беше погребан во родната Аргентина.

Коронавирус