сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Осогово откри како Тотенхем им го „украде“ Мурињо

ВИДЕО: Осогово откри како Тотенхем им го „украде“ Мурињо

Второлигашот Осогово е активен клуб на социјалните мрежи, особоено по понудата на Мурињо да биде тренер на клубот од Кочани кога Португалецот остана без ангажман по разделбата со Јунајтед.

Осогово стана хит на социјалните мрежи, твитовите се популарни, сега „покажаа“ како Тотенхем им го „украде“ Мурињо…

Секако,  за Португалецот  Осогово никогаш не беше опција,  но понудата се прераскажуваше со денови, не само во Македнија, тоа беше убав класичен македонски мајтап…

Коронавирус