среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 111
home Фудбал

ВИДЕО: „Одиме на Европско првенство“- слушнете дел од новата навивачка химна за фудбалските херои

ВИДЕО: „Одиме на Европско првенство“- слушнете дел од новата навивачка химна за фудбалските херои

Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO 2020.

-Наскоро…„Одиме на Европско првенство“
🎙…со Барди и Адеми…немаме проблеми, секогаш во нови победи!
🎙…Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија 🇲🇰!
Искрено ваши: „ВИС РИСОВИ“

Коронавирус