петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 153
home Фудбал

ВИДЕО: Ноќ за паметење за Елмас – го даде-деби голот во дресот на Наполи

ВИДЕО: Ноќ за паметење за Елмас – го даде-деби голот во дресот на Наполи

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас конечно го запиша својот деби-гол во дресот на новиот клуб Наполи.

На вечерашното дерби во Џенова, Наполи има сигурно водство од 0-2, а по Милик во листата на стрелците се запиша и Елмас, откако по корнерот на Ди Лоренци се најде на вистинско место и со прецизен удар донесе нова радост на наполитанците.

  • Голот на Елмас за Наполи: 

извор: gol.mk

Коронавирус