вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 14
home Фудбал

ВИДЕО: Њукасл со гол по само ДВЕ минути му посака добредојде на принцот!

ВИДЕО: Њукасл со гол по само ДВЕ минути му посака добредојде на принцот!

Фудбалерите на Њукасл со гол по само две минути игра му посакаа добредојде на новиот газда на клубот. Пред неколку седмици саудискиот принц Мохамед Бин Салман го купи култниот клуб од северна Англија.

На натпреварот на „Сент Џејмс Парк“ „страчките“ експресно ја затресоа мрежата на Тотенхем, откако летното засилување, Калум Вилсон, на асистенција на Манкиљо, го совлада Лорис и донесе голема радост на трибините.

Голот на Вилсон против Тотенхем:

Инаку, саудискиот принц го купи Њукасл за 300 милиони фунти од претходниот сопственик Мајк Ешли.