сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 128
home Фудбал

ВИДЕО: Ни судиите неможеа да го спасат Јувентус од Гранде Пандев

ВИДЕО: Ни судиите неможеа да го спасат Јувентус од Гранде Пандев

По 27 кола без пораз, силниот и моќен Јувентус се сопна на гостувањето во Џенова и го залебежа првиот пораз сезонава. Победничката серија му ја прекина капитенот на Македонија кој ја реши Старата Дама со гол и асистенција за конечни 2:0.

Локални избори 2021