вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 153
home Фудбал

ВИДЕО: Невнимателен навивач правеше селфи и заборави на повредата на Салах

ВИДЕО: Невнимателен навивач правеше селфи и заборави на повредата на Салах

Мохамед Салах допатува во Русија, а поради повредата на рамото големи се шансите да го пропушти првиот натпревар од Светското првенство.

Репрезентацијата на Египет во петок игра против Уругвај, а настапот на ѕвездата на Ливерпул и натаму е под знак прашалник.

Салах во моментите кога слезе од автобусот беше пречекан од навивач кој што имаше намера да направи селфи, но не беше доволно внимателен и го фати Салах за повреденото рамо, по што фудбалерот направи болна гримаса.

Коронавирус