сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 81
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

ВИДЕО: Невидена сцена во Бразил, фудбалерите го туркаа амбулантното возило

ВИДЕО: Невидена сцена во Бразил, фудбалерите го туркаа амбулантното возило

На натпреварот од бразилската прва лига помеѓу Васко де Гама и Фламенго кој беше одигран викендов (1-1), гледачите сведочеле на една ретко видена и помалку комична сцена во која фудбалерите морале да помогнат за амбулантното возило да тргне…

Коронавирус