недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар.

Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон.

 

Коронавирус