понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Нестор-гол со мајсторски погодок против Лече

ВИДЕО: Нестор-гол со мајсторски погодок против Лече

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски постигна прекрасен погодок на дуелот од 8. коло во Серија Б на гостувањето против Лече.

Фудбалерите на Палермо ја запишаа четвртата сезонска победа во Серија Б. Клубот од Сицилија славеше со 2-1.