четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 130
home Фудбал

ВИДЕО: Несекојдневен гол на Јаховиќ во победата над Башакшекир

ВИДЕО: Несекојдневен гол на Јаховиќ во победата над Башакшекир

Малатијаспор го победи Башакшекир со 3:0 во воведното коло од Турската Супер лига. Нашиот интернационалец, Адис Јаховиќ го постигна вториот на натпреварот во 88 минута.

 

Во второто коло Јаховиќ и Малатијаспор ќе му гостуваат на Трабзонспор.