четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Неочекувана реакција на Бејл по голот на Роналдо- сите се радуваа, а тој…?

ВИДЕО: Неочекувана реакција на Бејл по голот на Роналдо- сите се радуваа, а тој…?

Неверојатните ножички на Кристијано Роналдо предизвикаа воодушевување кај сите присутни на стадионот во Торино, освен кај еден негов соиграч.

На еден од најдобрите голови во историјата на Лигата на шампиони, Герет Бејл не се израдува воопшто. Дали очекуваше такво нешто од Португалецот или можеби постои друга причина за тоа, најверојатно никогаш нема да дознаеме.

Коронавирус