сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Нејмар заплака како мало дете

ВИДЕО: Нејмар заплака како мало дете

ПСЖ не успеа да ја освои ЛШ.

Во своето прво голем финале, парижаните беа поразени од Баерн со 1:0 и останаа без трофеј.


Дефинитивно му падна тешко на бразилецот Нејмар. Тој се „задави“ во солзи по последниот судиски свиреж, и очигледно ова беше многу тешко за него.


Тој доби утеха од неговиот противник, но тие сигурно му значат малку во овој момент.

Коронавирус