недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 1
home Фудбал

ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед му простија на Солскјер, бараа автограми по поразот од 5-0!

ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед му простија на Солскјер, бараа автограми по поразот од 5-0!

Манчестер беше демолиран од Ливерпул со 0-5, добар дел од навивачите предвреме го напуштија „Олд Трафорд“, но има и такви кои сè уште му веруваат на Оле Гунар Солскјер.

Доказ за тоа е видеото од социјалните мрежи, дел од навивачите на Јунајтед и покрај „петката“ од Ливерпул, побрзаа да добијат автограм од Солскјер по катастрофалниот пораз.

Коронавирус