недела, 28. мај 2023. Вести денес: 72
home Фудбал

ВИДЕО: Навивач на Пелистер приведен откако со тврд предмет го погоди судијата во глава

ВИДЕО: Навивач на Пелистер приведен откако со тврд предмет го погоди судијата во глава

Натпреварот меѓу Академија Пандев и Пелистер кон средината на првото полувреме беше во неколкуминутен прекин заради немил настан во кој беше инволвиран навивач на Пелистер и помошникот судија, пишува ГОЛ.МК.

-Со тврд предмет член на малкубројната навивачка група од Битола го погоди во главата помошниот судија Гоце Петрески од Скопје. Припадниците на МВР веднаш го приведоа, а натпреварот продолжи, откако на судијата му беше укажана лекарска помош.По првиот дел Академија Пандев и Пелистер играат 0-0, а битолчани од првиот натпревар донесоа предност од 2-1, пишува порталот.

Видеото кое го објави ГОЛ.МК погледнете го во продолжение