понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Навивач го сакаше дресот на Роналдо, а потоа се разочара од реакцијата на Португалецот

ВИДЕО: Навивач го сакаше дресот на Роналдо, а потоа се разочара од реакцијата на Португалецот

Екипата на Манчестер јунајтед ја победи Аталанта со резултат 3:2 во третото коло од Лигата на шампионите по големиот пресврт на „Олд Трафорд“.

Составот од Бергамо водеше со 0:2, а потоа Јунајтед го сврте натпреварот во своја корист во второто полувреме, а победничкиот гол го постигна Кристијано Роналдо во 81 минута за голема радост кај неговите соиграчи и навивачите.

За Португалецот тоа беше 124 погодок во својата кариера, а после дуелот знаеше како да го прослави триумфот, но имаше и сцена по која сигурно ќе предизвика лавина коментари.

Имено, еден од навивачите на Јунајтед успеа да им избега на редарите и да истрча на теренот за да стигне до Роналдо.

Споменатиот навивач стигна до Португалецот, и го замоли да му го даде дресот, но Роналдо само замавна со рацете, само малку се насмеа и го продолжи својот пат кон соблекувалната.

Фото: EPA-EFE/Peter Powell

Коронавирус