сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

ВИДЕО: Најлошо изведен пенал, некој можеше да настрада

ВИДЕО: Најлошо изведен пенал, некој можеше да настрада

На натпреварот помеѓу Нуњатон Таун и Стрaтфорд Таун, можеби е изведен најлошиот пенал во историјата на фудбалот. Веројатно видовме повеќе лошо изведени пенали, но животот на навивачите зад портата никогаш не бил во прашање.

Играчот на домашната екипа, кој игра во седмата англиска категорија, изведе пенал кој дефинитивно ќе сака да го заборави затоа што топката удри во едно од светлата на стадионот, но за среќа никој не беше под него во тој момент. Замислате каква трагедија можеше да се случи.

Парламентарни избори 2020