сабота, 24. август 2019. Вести денес: 60
home Фудбал

ВИДЕО: На третолигашки меч ечеше химната на Лигата на шампионите

ВИДЕО: На третолигашки меч ечеше химната на Лигата на шампионите

Натпреварот од последното коло на треата лига на Босна и Херцеговина помеѓу Лакташи и Борац од Шамац го одбележа интересен момент. Пред мечот кога играчите се редеа на разглас беше пуштена химната на Лигата на шампионите.

Химната од елитната европска лига не ги поттикна фудбалерите на теренот затоа што мечот заврши 0:0.