четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 152
home Фудбал

ВИДЕО: На Грузијците тешко им падна поразот, останаа без Европско, па на крајот се степаа

ВИДЕО: На Грузијците тешко им падна поразот, останаа без Европско, па на крајот се степаа

Навивачите на грузиската фудбалска репрезентација предизвикаа немили сцени пред седиштето на Федерацијата во Тбилиси, ден по поразот од Македонија во баражот за пласман на Европското првенство, пишува Дриблинг.мк

Локалните тв станици објавија видео материјал од физичка пресметка до која дојде пред седиштето на Грузиската фудбалска федерација,откако група незадоволни навивачи се собраа на спонтан протест.

Состојбата излезе од контрола, кога навивачите физички се пресметаа со претставници на Федерацијата.

Состојбата се врати во нормала по интервенција на полициските сили.

Видеото може да го погледнете на Дриблинг.мк 

Коронавирус