недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 42
home Фудбал

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Фудбалерите на Реал Мадрид заедно со судијата го слават пласманот во полуфиналето во ЛШ

ВИДЕО НА ДЕНОТ: Фудбалерите на Реал Мадрид заедно со судијата го слават пласманот во полуфиналето во ЛШ

Не им требаше многу на социјалните мрежи за да започнат да се мајтапат со Реал Мадрид откако вчера судиите пресудија според пенал за Реал Мадрид, а со тоа и елиминирање на Јувентус во четврт финалето во Лигата на шампионите.

Судијата Мајк Оливер во 93-та минута го виде фаулот на Бенатија над Лукас Васкез и веднаш покажа кон белата точка во моментот кога Јувентус водеше со 3:0 на Сантијаго Бернабеу.

А по овој спорен пенал милиони луѓе се впуштија во критики и правда за Јувентус, а по тоа веднаш се појави и видео во кое судијата слави заедно со играчите на Реал Мадрид.