сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 29
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Фудбал

ВИДЕО: Милан „падна“ во финишот, Икарди донесе победа за Интер во дербито

ВИДЕО: Милан „падна“ во финишот, Икарди донесе победа за Интер во дербито

Големото миланско дерби во рамките на 9. коло од Серија А заврши со гол на Икарди во последната секунда и голема победа на Интер (1-0).

„Нероаѕурите” се радуваат на три бода откако Џиџи Донарума направи голем кикс во последните мигови и му подари гол на Мауро Икарди.

Коронавирус