понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Фудбал

ВИДЕО: Меси повторно тренира со Барса

ВИДЕО: Меси повторно тренира со Барса

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси, повторно тренира со тимот. По цел месец контрадикторни информации, според кои Меси остана тука и го напушти каталонскиот гигант, денес се чини дека сагата конечно заврши.

Аргентинецот се појави на тренинг базата и ќе учествува на денешниот тренинг.

Крајот на приказната изгледа среќен, бидејќи Меси сè уште останува во Барселона, но за навивачите на тимот остана горчината дека одлуката е задолжителна.

Самиот Меси издаде соопштение во кое објасни зошто ќе продолжи да го носи дресот на тимот, под водство на Роналд Куман.

Локални избори 2021