четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 75
home Фудбал

ВИДЕО: Меси бил нервозен на првиот тренинг за ПСЖ

ВИДЕО: Меси бил нервозен на првиот тренинг за ПСЖ

Ќе биде потребно некое време за Лионел Меси да се навикне на новата средина, по преселбата од Шпанија во Франција. На првиот тренинг со новите соиграчи, Меси бил несигурен, нервозен и на моменти збунет.

Вака го пренесуваат новинарите од Франција но и од Англија, впечатокот по првиот тренинг на Лионел Меси во дресот на ПСЖ.

Коронавирус