понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 133
home Фудбал

(ВИДЕО) Мечот е еден час прекинат, на стадионот во моментов ечи: Кристијаннннннн, Ериксенннн!!

(ВИДЕО) Мечот е еден час прекинат, на стадионот во моментов ечи: Кристијаннннннн, Ериксенннн!!

Натпреварот помеѓу Данска и Финска е официјално прекинат, ќе има итен состанок меѓу двете репрезентации, околу деталите дали мечот ќе биде доигран.

Во меѓувреме дојде информацијата од УЕФА, дека Кристијан Ериксен е безбеден и сместен во клинички центар во Копенхаген, што беше едно големо ослободување за навивачите.

Но еден час откако натпреварот е прекинат, на стадионот откако дојде веста дека Данецот е безбеден, навивачите на двете селекции, скандираат…. „Кристијанннннн, Ериксеннннн!“.

Коронавирус