понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 66
home Фудбал

ВИДЕО: Мечка означи старт на фудбалски меч во Русија подавајќи му ја топката на судијата

ВИДЕО: Мечка означи старт на фудбалски меч во Русија подавајќи му ја топката на судијата

Пред неколку месеци бевме сведоци како мајмунче во Јапонија го изведува почетниот удар, а сега и мечка даде знак за почеток на натпревар.

Мечката е симбол на Машук, руски третолигаш и беше главна атракција на мечот против Ангушт.

Мечката лично му ја подаде топката на славниот судија, а видеото веднаш го обиколи светот, погледнете.