недела, 26. септември 2021. Вести денес: 40
home Фудбал

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со нов гостински дрес кој не’ враќа во деведесетите

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед со нов гостински дрес кој не’ враќа во деведесетите

Англискиот премиерлигаш, Манчестер Јунајтед и официјално го презентираше новиот гостински дрес за престојната сезона.

Сино бела комбинација со црвената за потенцирање на производителот и спонзорот.

Ова е дрес кој треба да потсети на оној од деведесетите.

Коронавирус