недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Фудбал

ВИДЕО: „Мама миа“ од Елиф Елмас

ВИДЕО: „Мама миа“ од Елиф Елмас

Елиф Елмас денеска го прославува својот 20. роденден, а честитката од Наполи пристигна преку видео од неверојатниот погодок што македонскиот ас го постигна на последниот тренинг на италијанскиот вицепрвак.

Тој не можеше ниту да го види голот, шутираше неколку метри зад замислената гол-линија, но со неверојатен фелш ја смести топката во мрежата.

Реакцијата на лицето што го сними видеото – „Мама миа“, најдобро говори за овој потег на македонското „чудо од дете“.

 

Локални избори 2021