сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 121
home Фудбал

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски

ВИДЕО: Мајсторија на Роберт Левандовски

Фудбалерите на Баерн поведоа во дербито на рундата во Бундеслигата преку мајсторскиот гол на Роберт Левандовски.

Леон Горецка испрати долга топка од слободен удар, а во казнениот простор го најде Упамекано.

Стоперот од прва ја префрли топката во шеснаесетникот, каде Полјакот се најде и мајсторски се снајде.

Тоа е негов осми гол оваа сезона во германското првенство.

Коронавирус