недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 70
home Фудбал

ВИДЕО: Магијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија

ВИДЕО: Магијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е кандидат за гол на сезоната 2017/2018 во Серија А.

Мајсторијата на офанзивецот на Џенова против Верона на мечот во кој тимот на Пандев триумфираше со 3-1 е во изборот за најдобар гол од минатата сезона во организација на „Гран гала де Калчо“ и „Скај спорт“