понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 126
home Фудбал

ВИДЕО: Лукаку даде гол па се упати кон камерата и еве што му порача на Ериксен

ВИДЕО: Лукаку даде гол па се упати кон камерата и еве што му порача на Ериксен

Големата грешка на рускиот дефанзивец Андреј Семенов доведе до водство за Белгија откако стрелаше Ромелу Лукау во деветттата минута.

Имено, Лукаку беше во офсајд кој сепак не се активираше бидејќи Семенов се обиде да ја расчисти топката, но се сплетка и таа продолжи кон белгискиот напаѓач.

Белгискиот „џин“ ја смести топката во мрежата, а потоа за прослава дотрча пред камерата и викна „Крис, те сакам“…

Коронавирус