сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 12
home Фудбал

ВИДЕО: Лош потег на Роналдо – го исмеваше Флоренци дека е низок, a тој го сруши Јуве

ВИДЕО: Лош потег на Роналдо – го исмеваше Флоренци дека е низок, a тој го сруши Јуве

Кристијано Роналдо, најдобриот фудбалер на Јувентус, влезе во кавга со Алесандро Флоренци за време на дерби-дуелот меѓу Рома и „бјанконерите“ на „Олимпико“ во Рим.

Португалецот влезе во вербален дуел, а потоа реши да го исмева противникот. Роналдо се мајтапеше со Флоренци, поради неговата висина и го навлече гневот кај сите навивачи на „римската волчица“.

  • Кавгата на Кристијано Роналдо и Алесандро Флоренци:

 

Сепак, Флоренци не остана должен, затоа што потоа постигна гол и ја најави победата на Рома над Јувентус која го остави тимот од Рим во игра за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Извор: gol.mk

Коронавирус