понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 178
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Видео: Ливаја со нога во телото на Лазовиќ за директен црвен картон

Видео: Ливаја со нога во телото на Лазовиќ за директен црвен картон

Хрватскиот фудбалски интернационалец од АЕК, Марко Ливаја, го удри Србинот од Видеотон, Данко Лазовиќ, и доби црвен картон по натпреварот одигран синоќа во Атина во плејофот за Лигата на шампионите.

До конфликтот дојде кога Лазовиќ го турна в лице Ливаја, а овој го удри со удар во градите.

Полскиот судија Симон Марчињак веднаш го исклучи Ливаја, кој најверојатно го чека суспензија во Лигата на шампионите, додека Лазовиќ доби жолт картон.

АЕК и Видеотон одиграа 1:1, по што грчкиот шампион с епласира во елитното натпреварување благодарение на победата во Унгарија со 2:1.