среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

ВИДЕО: Левандовски доживеа незгода на тренинг

ВИДЕО: Левандовски доживеа незгода на тренинг

Репрезентациите на Полска и Словачка денеска со почетокот на 18 часот ќе го одиграат натпреварот во рамки на Европското фудбалско првенство.

Капитенот на полската репрезентација, Роберт Левандовски доживеа мала незгода за време на тренинг.

Додека тренираше со својот тим, на Левандовски му се исклучија прскалките за надводнување на теренот, и млазот вода го погоди меѓу нозете. Ваквата ситуација предизвика предизвика смеа кај соиграчите.

Коронавирус