четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Летаа столчиња на сите страни, крвава тепачка меѓу навивачи на фудбалски натпревар

ВИДЕО: Летаа столчиња на сите страни, крвава тепачка меѓу навивачи на фудбалски натпревар

Дуелот помеѓу Скендербег и Партизани во албанскиот шампионат заврши со триумф на клубот од Корча, кој ја шокираше Европа со десетгодишната казна од УЕФА за лажирани мечеви (вкупно 52 меча наместиле), но мечот од домашниот шампионат го одбележаа невидени инциденти.

Фудбалерите на двата тима среде натпревар мораа да ја прекинат својата борба за бодовите, откако во клинч се најдоа навивачите на двата тима, па играчите на теренот само гледаа како хулиганите се бркаат на тартанот со полицијата.