вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

ВИДЕО: Лестер на нозе, дали сопственикот на „лисиците“ е жив?

ВИДЕО: Лестер на нозе, дали сопственикот на „лисиците“ е жив?

Хеликоптерот на сопственикот на Лестер, Вичаи Сриваданапраб вечерва се сруши во близина на стадионот Кинг Пауер по натпреварот на неговиот тим со Вест Хем.

Градот е на нозе, уште нема детални информации и сите се прашуваат: дали газдата на клубот е жив.

Англиските медиуми тврдат дека има жртви, но нивните имиња дополнително ќе бидат објавени.

 

Коронавирус