четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 22
home Фудбал

ВИДЕО: Лајмер ја префрли цела македонска одбрана, Лазаро со перфектен удар израмни

ВИДЕО: Лајмер ја префрли цела македонска одбрана, Лазаро со перфектен удар израмни

Репрезентацијата на Австрија израмни во Скопје и тоа по една прекрасна акција на Конрад Лајмер и стрелецот на голот Валентино Лазаро.

Одбраната на Македонија остави простор на левата страна, а тој простор го искористија гостите за да искористат една од многуте шанси по првите 45 минути.

Голманот Столе Димитриевски е „виновникот“ што нашата мрежа беше затресена само еднаш во првиот дел.

Извор: gol.mk

 

Коронавирус